| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege intre medicina umana si cea veterinara?
Iubesc foarte mult animalele dar mi s-a spus ca medicina veterinara nu e de viitor si ca mai bine as merge pe medicina umana. Cum este la medicina umana?

P.S. Diplomele de facultate sunt recunoscute si in state?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca vrei sa profesezi ceva ce nu iti place ar trebui sa-ti pui intrebarea cat de mult o sa rezisti si daca respectiva meserie o sa o faci asa cum trebuie, ca sa nu ne mai gandim ca e vorba de vieti umane.
daca iubesti animalele atunci fa tot ce poti ca sa le ajuti pe ele si vei avea satisfactie in ceea ce faci.
bafta.
medicina veterinara nu se rezuma doar la vaccinat gaini. totul e sa vrei sa faci mai mult. necuvantatoarele sunt intoatdeauna recunoscatoare chiar daca nu pot da spaga in bani.

| Petruts a răspuns:

Eu as alege ce imi place mai mult, ce ma atrage, in cazul tau as opta pentru medicina veterinara si nu sunt de acord cu afirmatia ca nu este de viitor, din contra este o meserie frumoasa mai ales ca o sa ai grija de animale. Nu cred ca este recunoscuta in state, depinde acum in cadrul carei facultati o sa urmezi cursurile, poti sa intrebi mai intai la secretariatul facultatii sa fii sigur de informatie. Mult succes in alegerea pe care o sa o faci.
Petrut

Răspuns utilizator avertizat