| anonim_4396 a întrebat:

Medicina umana sau veterinara?

Medicina veterinara este fara viitor?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca medicina veterinara are viitor!
Ce crezi ca vor dispare animalele de pe suprafata pamantului?
Ma rog, poate peste cateva sute de ani, dar asta va fi intr-un viitor al altora, nu al nostru.

| Ruxii1234 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu in sensul ala, in sensul ca nu se gasesc locuri de munca iar daca nu ai bani sa iti deschizi tu un cabinet nu ai nici o sansa...

Eu mi-as dori sa devin medic veterinar dar toata lumea imi zice ca e mai bine la medicina umana

| gelu1970 a răspuns:

Vrei sa ne pui intrebarea asta periodic?

Răspuns utilizator avertizat
| Printesa10TM a răspuns:

Mai bine medicina veterinara.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Amblele

| Odysea a răspuns:

Desigur ca medicina veterinara are viitor!
Animalele nu vor disparea de pe pamant, dar intr-un alt viitor se poate.
Si medicina umana e buna, dar tu alegi orice vrei!

| Catalin0486 a răspuns:

Daca exsta ceva fara viitor aceea este rasa umana asa ca mai bine te faci vetelinar. Se fac mult mai multi bani decat in spitalele din sectorul public, gasesti mult mai usor de munca, fara stres, spaga si daca omul sta acasa si se trateaza cu paracetamol iar apoi cand nu mai vede cu ochiul drept se duce la doctor, stapanii de animale iau foarte in serios sanatatea acestora