| mazureacruben a întrebat:

Buna!
Ce facultate ar trebui sa urmez pentru o cariera in web development / web design?

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Nu-ți trebuie facultate pentru așa ceva, cum a spus NoNonsense. Îți trebuie doar interes și voința/dorința de a învăța HTML și CSS și poate Php (pentru bazele de date de exemplu).
Începi prin a învăța HTML, până îl stăpânești bine de tot, apoi te orientezi spre CSS, pentru a da dinamică, un anumit stil grafic/aparență al paginilor web.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nicio facultate.