| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate credeti voi ca este "de viitor" si de ce?

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dreptul, după părerea mea.
Pentru că se caută mulţi judecători, avocat şi procurori.
Munca este bine plătită, dar trebuie multă răbdare şi voinţă de a învăţa.
Este greu, dar munca va avea un viitor bun!

| KirigayaKirito a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu eram de aceeasi parere ca tine inainte, insa acum am aflat ca doar 30% din cei ce fac dreptu' ajung procurori, judecatori sau avocati sad.

| anonim_4396 explică (pentru KirigayaKirito):

Dacă înveţi mult ( după cum spuneam mai sus ) ai toate şansele să ajungi!
Dacă pierzi timpul, îl vei pierde în defavoarea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru AdSs):

Hai să nu facem abuzuri pe aici!
Vine confruntarea finală, ţi le auzi tu atunci!
Haha.

| mister1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate in alta tara da.dar in Romania e plin de avocati judecatori procurori
si oricum nu se mai face cum se facea pe vremuri

| KirigayaKirito a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus ca dupa ce termini facultatea, nu iti gasesti prea usor de lucru! Draga mea, poti invata foarte bine, sunt putine posturi si multi care fac dreptul, dar din pacate nu toti ajung avocati sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Medicina si tot ce tine de ea. Pentru ca practic, cand termini, strainatatea te cheama, te implora sa mergi in bratele-i calde si primitoare! (si bine platite)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mădălina, scuză-l.
Are glume în program, aşa glumim noi!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru AdSs):

Hai, hai!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru AdSs):

În lume.
Hai gata, s-a inventat chatul.

| stpu a răspuns:

Automatica. Cu o diploma de inginer in Automatica cu siguranta nu va trece mult timp pana sa-ti gasesti de munca. Sunt o multime de locuri de munca pentru oameni care au terminat astfel de facultati.
Medicina mai ramane iarasi foarte importanta.
Dar acum la moda e Psihologia si Stiintele Politice. SP am ales si eu, si regret.

| loveanime059 a răspuns:

Si eu tot dreptul, deoarece acolo se plateste foarte mult, chiar mai mult decat medicia, stiu ca e mult de invatat, facultatea de drept e cea mai grea dupa medicina, dar si rasplata este la fel de egala ca si munca pe care trebuie s-o faci, dar daca inveti, si crezi in tine o sa vezi ca o sa reusesti...succes in viitorwinking

| MeeJenn a răspuns:

Sunt de acord cu Florina. si eu as vrea sa fac dreptul. Insa ti-as mai recomanda si jurnalismul findca acolo se castiga foarte bine, dar si psihologie, de ce nu. e un domeniu in care ai nevoie de dedicatie. dar acum depinde si de personalitatea ta si de ce iti place sa faci.

| mister1234 a răspuns:

Dupa parerea mea este medicina (radiologie) deoarece lumea incepe sa devina in fel de baby boom daca ma intelegi si va fi foate cautata meseria asta de radiolog (parerea mea)

| Anacond3 a răspuns:

Depinde de aspiratiile fiecaruia... toti cautam joburi cat mai avantajoase, sa ne placa si sa avem profit. Dar de exemplu pentru mine care imi plac regulile, o facultate de viitor de Dreptul, iar pentru "Marius" caruia ii place economia, o sa-l tenteze facultatea Finante-Banci.

Gandeste-te bine la ce ti-ar placea sa faci, ia in considerare atuurile tale, sfatuieste-te cu apropiatii tai si sigur vei lua decizia corecta. happy

| DanaDanutza26 a răspuns:

Ar fii bine sa dai la facultatea de Limbi Straine...Te ajuta foarte mult sa devii diplomat.Dar bine inteles trebuie sa dai la o falcultate care sa iti placa. Funda?