| Alinxtremex a întrebat:

cine poate sa-mi dea un sfat bun despre actorie? As vrea sa devin actor, chiar daca in ziua de azi nu se castiga mult, atata timp cat fac ceea ce-mi place sunt fericit. Ce cursuri ar trebui sa urmez dupa ce termin liceul, cam ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| DENI1392000 a răspuns:

Depinde din ce oras esti. Daca esti din Bucuresti gasesti multe cursuri dar daca esti dintr-un oras mai mic si nu stii daca se predau cursuri, iti sugerez sa te uiti la multe filme sa faci jocuri de pronuntie, sa exersezi in oglinda si sa joci mai mult cu fata decât cu tonul daca vrei sa joci in filme, dar daca vrei sa fii acord la teatru este fix invers, expresia fetei nu conteaza dar intonatia da.
Cel mai bun sfat pe care l-ai putea primi este sa nu renunti niciodata, toti spun ca din 10 000 doar unul devine actor, dar cel mai important este sa crezi ca si tu poti fi acela. Nu renunta indiferent de ce spun altii. Asta e sfatul meu.

| DurereCuMine a răspuns:

Sinucide-te nu ma.i ai scapare!

| Alinxtremex explică (pentru DurereCuMine):

Hmm, interesant raspuns...

| storyofmylife a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa incepi sa iei cursuri de actorie de pe acum pana nu termini liceul, astfel ca atunci iti va fi mult mai usor sa te decizi asupra viitorului tau. cel putin stii cu ce se mananca, poti sa faci totusi o facultate in paralel, ca sa ai o siguranta in spate, deoarece nu cred ca e nevoie de o facultate de actorie pentru a deveni actor, exista cursuri extra. mult succes!