| bozioru a întrebat:

Salutare TPU, salutare tuturor.
Eu doresc ca in 2-3 ani dupa ce termin liceul sa merg la o facultate de actorie.
Problema mea este ca as vrea sa ma fac actor si nu stiu mai nimic despre ce si cum ar trebui sa procedez, deoarece as vrea sa fiu cat mai bun, stiu si eu... poate vreodata oi ajunge la Hollywood, dar nu-mi pun baze in asta.
De aceea, vreau sa va cer sfatul si sa-mi spuneti cam la ce facultate ar trebui sa merg in bucuresti pentru actorie, cam cat de scump ar fi sa devin un actor, cat talent trebuie sa am (eu consider ca am destul big grin) si cam cum as putea sa ma integrez si sa ajung sa fiu actor si in alte tari in afara de Romania.
Va rog cat mai multe raspunsuri si doresc unele serioase.
Multumesc anticipat si o seara buna va doresc!

Răspuns Câştigător
| EmySweety a răspuns:

Deci. Ar fi foarte indicat sa incerci sa te bagi la diverse chestii de teatru ca am inteles ca la tine in Bucuresti ai mai multe oportunitati.
Pentru examen in sine trebuie sa pregatesti: poezie populare, de forta si balada, fabula,povestire, monolog, cantec si improvizatie.
Nu sunt 100 la 100 singura dar. in mare, asta este.
Multa bafta iti doresc, si daca mai ai nelamuriri vorbim pe mess! happy