| Rares23426 a întrebat:

Care sunt pasii pe care ar trebui sa îi urmez sa devin mecanic conductor de tanc dupa ce termin liceul?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoala de subofiteri: https://bit.ly/2Vvs2di
Documenteaza-te pe aici! Poti sa fii si SGP dar dureaza mai mult sa ajungi comandant de tanc.

| sierra1 a răspuns:

Fă-te subofițer, tachist

| NunuNini a răspuns:

O facultate militara. Ceva inginerie. Dar eu, din afara, nu stiu sa-ti spun ce sectie.

| Salontanul a răspuns (pentru NunuNini):

Serios? Ofiterul este, in cel mai rau caz, comandant de pluton tancuri. Comandantul de tanc este subofiter sau SGP (Soldat-Gradat Profesionist).

Răspuns utilizator avertizat