| Mara6392 a întrebat:

Bună! Cum este plătit un actor de teatru? Este plătit pe spectacol, pe oră sau are un salariu fix pentru cât de bun/cunoscut este?

3 răspunsuri:
| Florian80 a răspuns:

Salariu lunar de este angajat full time sau colaborator

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Daca vrei sa faci actorie pentru bani, mai bine nici nu incerci. Trebuie sa ai relatii ca sa ajungi departe in ziua de azi daca nu pleci din Romania.

Ca sa iti dau si exemplu, Hagi are o fiica, Kira Hagi, da? Ei bine, ea i-a spus tatalui ei ca vrea la actorie. El avea bani, deci nu era nicio problema a banilor. Acum poti cauta pe Google sa vezi cum o duce. Iti creezi singur tu parerea.

Eu ti-as sugera sa te redresezi pe altceva.

| suntserios a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Da chiar o duce destul de prost Kira Hagi, mult mai prost fata de alti actori care o duc chiar bine pentru ca au talent si nu pile.