| Andreipv987654321 a întrebat:

Bună! Cunoaște cineva dacă sunt absolvent al unui liceu din Republica Moldova si vreau să-mi continui studiile la facultatea de drept din România, după ce o termin voi putea activa în acest domeniu în Republica Moldova?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, cu facultatea de Drept din Romania NU poti profesa in Republica Moldova fiindca legile si legislatia romaneasca nu este aceea cu cea din R Modova!

| doctorandus a răspuns:

Poate fi recunoscut titlul universitar, dar ca pregatire in drept moldovenesc nu cred ca se pune.

De ex. ei pot recunoaste ca ai licenta + masterat in drept... dar nu in drept moldovenesc.