| oana_3673 a întrebat:

Buna daca am fost la stintele naturii in liceu, ce ziceti as putea sa fac fata la universitate la facultatea de mate- info domeniul informatica? in liceu mi-a placut matematica chiar m-am descurcat bine si informatica imi place da am inteles ca este foarte greu la informatica... sad voi credeti ca pot sa fac fata?

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Daca-ti place matematica n-ar fi asa o pb mare sa faci facultatea (depinde si ce specialitate iti alegi la facultate pentru. ca sunt mai multe), daca intelegi matematica ai sa intelegi si informatica (programare pentru. ca se leaga direct de matematica). Cu putina vointa ai s-o poti face, acum depinde si cata matematica stii si cat esti dornica sa inveti (din cate imi amintesc eu la stiinte se facea M2, din cate-mi amintesc eu). Poti incerca pentru ca n-ai nimica de pierdut