| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Buna happy
Sunt in clasa a 8-a si as vrea la liceu sa merg la mate-info sau la stiinte ale naturii.
Cine este la mate-info, puteti sa-mi ziceti, e chiar asa greu?
Nu sunt sigura daca m-as descurca, oricum la mate ma descurc destul de bine si nu cred ca asta ar fi problema..cu informatica nu stiu cum o sa ma descurc, pentru ca am auzit ca este mai mult mate thinking
Media generala pe 5-8 am avut-o 9, 69,daca conteaza...
Deci ce credeti ca ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Pentru unii e greu, pentru altii e usor, daca inveti, totul este usor.
Eu iti propun sa incerci, iar daca nu te descurci 1 semestru, muta-te la alt profil.

| NeymarJr11 a răspuns:

Pacat, cred ca esti frumoasa, iti pierzi tineretea pe carte, te-nteleg, vrei sa ajungi avocat/procuror/ si ce o mai fi, dar cand cresti mare nu o sa ai prieteni/e multi/e, o sa ai doar tocilarele ca tine sper sa nu te superi pe mine, ia-o mai usor cu carte-a in viata, nu faci toate cu cartea, e bine sa treci 12 clase sa iei bacu atat, nu iti pierde tineretea/frumusetea pe carte. Daca iti place nu ai ce sa faci, sunt uni copii care invata de frica parintilor, eu si in clasa 2 aveam probleme la Geografie numa I si S aveam la Geo =]] pe clasa 5 pana pe a 8 numa media 5, la mate si 5 romana :d,

PS : Faci ce vrei e viata ta,winking

| alexxis0712 a răspuns:

Din ce oras esti?

| NeymarJr11 a răspuns (pentru alexxis0712):

Ce tare, vrei sa agati fatalaughing), sa te invete carte =]]

| AnnDra17 a răspuns:

Si eu imi faceam griji la inceput, dar sa stii ca nu e chiar asa de greu la mate-info. Tebuie sa stii cat de cat mate..Se pune accent mai mult pe matematica, tic si info. Va trebui sa dai teza la mate, informatica, romana si la alegere biologie, chimie sau fizica.

Daca vei opta pentru mate-info intensiv se va pune accent si pe engleza.

Succes si sa stii ca, conteaza si examenele.winking