| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Daca am media generala de 9.30,as putea intra la liceul de mate-info?
Sunt 30 de locuri in total.
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| ioana_8925 a răspuns:

Pai ar trebuie sa te orientezi dupa ultima nota de anul trecut la liceul unde vrei sa dai - dar eu zic ca 9.30 este o medie destul de mare dar conteaza si cat o sa ai la testarea nationala pentru ca si nota de la testarea nationala conteaza - aduni nota de la testare cu media anilor si imparti la 2 - asa iti afli media de admitere dar cu siguranta o sa intri unde iti doresti mai ales ca la mate info nu prea mai merg multi - majoritatea se axaza pe stiinte sociale e un profil mai lejer

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Depinde...ar trebui sa primesti o brosura cu ultima medie la toate liceele din zona in ultimi 2 ani, ai avea ceva sanse dar depinde de liceu...

| Strumf a răspuns:

Depinde de liceu. Deși totuși nu prea cred că există vreun liceu cu ultima medie de intrare mai mică decât asta.

| Strumf a răspuns:

@JelliLovesDigital112 - înseamnă că ăla îi un fel de lagăr.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde și la ce liceu. Ai primit broșura cu informații despre licee?
Tu ai o medie foarte bună pentru un liceu destul de bun. Da, ai putea intra la mate-info, dar depinde și unde fiindcă la unele licee concurența este foarte mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Strumf: Sava din București cere minim 9.93 deci...

| Ionutz a răspuns:

Da

| CeQe a răspuns:

Depinde de media de la examen.media de la examen iti scade foarte mult din media generalasad