| Vegetto a întrebat:

Am luat la romana 7 iar la mate 5 si media 5-8 8.85. iar media generala adica in total 7.42
Credeti ca as putea intra la un liceu la care ultimul elev admis la liceul acela are 7.34?
Sau daca se intampla ceva daca am luat 5 straight face?
Astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| Lucian_Ciugudean_1997 a răspuns:

Nu se intalmpla nimic daca ai luat 5, iar in legatura cu admiterea, depinde si de celelalte medii, dar cred ca intri!

| Vegetto explică (pentru Lucian_Ciugudean_1997):

Dar daca luam 4 sau mai putin, nu treceam nu?

2 răspunsuri:
| Lucian_Ciugudean_1997 a răspuns:

Ba da!
si daca ei 2, ca se face media cu cealalta nota si apoi cu media claselor 5-8.Deci notele te ajuta numai la admitere! LASA CA INTRI!