| Dezmirean_Dennis_1905 a întrebat:

Daca am media generala cu tot cu examene 8.80 cam asa, pot intra oare la liceul Sincai(mate-info)? Please help happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Anul trecut s-a intrat cu 9, 38 ( ultima medie ) - vezi "Broşura admiterii 2014" de la linkul :
http://www.isjcj.ro/htm/Admitere/2014/BROSURA_2014.pdf

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Deci, ai şanse să fi admis la acest liceu!

O seară frumoasă.

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Depinde, cu ce medie s-a intrat anul trecut?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate vrei să precizezi şi din ce localitate.
Dă acest detaliu, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Dezmirean_Dennis_1905 explică (pentru bursuc001):

Pai cu 9, 30 cam asa din Cluj happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Dezmirean_Dennis_1905):

Anul trecut s-a intrat cu 9, 38 ( ultima medie ) - vezi "Broşura admiterii 2014" de la linkul :
http://www.isjcj.ro/htm/Admitere/2014/BROSURA_2014.pdf

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Deci, ai şanse să fi admis la acest liceu!

O seară frumoasă.