| Marrianna a întrebat:

Daca as absolvi facultatea de Drept, ce oportunitati am? Adica ce pot deveni dupa terminarea acesteia?:d Dau funda:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti deveni magistrat(judecator ori procuror), avocat, notar, consilier juridic al unei firme, organ ori institutie de stat, secretar al unui consiliu local din orice unitate administrativ-teritoriala (comuna, oras, municipiu, judet), consilier personal al unei persoane cu functie inalta, etc. Numai bine!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Femeie de serviciu sau angajata la video chat, slujbe sigure. In rest, nu prea te vad devenind nimic, daca tu termini o falutate si habar n-ai de ce ai facut-o.

| Marrianna explică (pentru KodrutZ):

Hai gura! In primul rand nu am facut facultatea pentru ca sunt clasa a 11-a de abia, iar in al doilea rand odata ce esti incult, TACI!

| KodrutZ a răspuns (pentru Marrianna):

Aaaah, da? Mirific. Multe succesuri iti doresc, in cazul asta!

| EvangelineLovin a răspuns:

Pai daca inveti foarte bine si treci examenul la barou sau cum ii zice poti sa devii avocat, si daca esti foarte buna in meseria asta mai avansezi pe parcurs, poti sa te angajezi la procuratura, judecator ceva. sau daca nu, poti sa fii consultant legal sau nu stiu cum ii zice, la vreo firma ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avocat, judecator, procuror, notar

| didicriss a răspuns:

Avocathappy