| BeingSelfless a întrebat:

Se poate susține și absolvi un examen de barou pentru avocatură fără facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, principala cerinta pentru a candida este sa fi absolvit o facultate de drept cu diploma de licenta.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca glumesti.

| dullcat a răspuns:

Evident ca nu.

| Catrice a răspuns:

Unii au ajuns medici cu 8 clase deci laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Pai nu ai cum, pentru că necesită cunoștințe de drept, ceea ce tu nu ai

| sabin89 a răspuns (pentru Hyperion7):

Poate să aibă cunoștințe, dacă a studiat singur sau cu un meditator, dar îi trebuie patalamaua happy

| Eireann a răspuns:

Nu poti sustine examenul daca nu ai diploma de licenta, trebuie sa fi absolvent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar dacă faci ilegalități și NU RECOMAND!