| Raducons a întrebat:

Bună.
Dacă esti invitat la un interviu de angajare si te-ai razgandit intre timp ce faci? In caz de neprezentare ce se intampla?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vin acasa si te iau la bataie.

De ce sa nu te prezinti. E asa greu sa dai un telefon mail si sa ii anunti ca ai gasit o oferta mai buna si aia e?

| johnnny123 a răspuns:

Ce ar putea să se întâmple? Absolut nimic.
Doar că politicos este să-i anunți că nu mai poți participa la interviu.

| ywar a răspuns:

Esti dat afara de la serviciu sau din tara, dupa gravitatea faptei.

| Lucian4 a răspuns (pentru ywar):

Cum sa fie dat afara de la serviciu daca nu l-a inceput inca, ca se duce la un interviu sa se angajeze. o gluma fara logica. Afara.din tara, dalaughing)) sa glumim asa

| ywar a răspuns (pentru Lucian4):

La o asa intrebare, asa raspuns. Tinerei din astia de vin si nu mai vin la concurs de angajare sau interviu de angajare sau vin cand vor ei pentru simplul fapt ca se cred speciali am mancat pe paine ani de-a randul. Mi-am facut un obicei sa-i notez pe un carnetel si daca mai vin a doua oara le amintesc ce au facut.
Sunt director de directie de niste ani si inca nu vad sensul a ceea ce fac ei. Cui prodest?

| Raducons explică (pentru ywar):

Unii tinerei chiar sunt speciali, si nu inteleg supararea daca nu te prezinti, candidati sunt destui, si din ce am intalnit nici companiile nu se sinchisesc sa dea raspuns in caz ca nu corespunzi postului.Noi nu ar trebui sa ne suparam sau se merge pe varianta ca nu au de ales si vor veni din nou la poarta lor. Motive sunt destule si poate le este jena sa sune sa spuna ca s-au razgandit, nu neaparat din rea vointa.

| Lucian4 a răspuns (pentru ywar):

Au tupeu sa vina a 2a oara? generatie eronata

| Lucian4 a răspuns:

De unde este ideea asta inradacinata cum ca nu te prezinti undeva (interviu) se va intampla ceva? vor fi repercursiuni?, esti pedepsit! R: nu se intampla nimic. Doar poti sa anuniti sa nu te astepte, un minim bun simt.

| gothicbat a răspuns:

3 ani cu executare.

| Manu07 a răspuns:

Nu se intampla nimiclaughing poti pur si simplu sa nu te duci