| Mario1994 a întrebat:

Daca fac un curs de cosmetica, mai e cautata meseria in Romania? Si merita? Ce salariu ia un cosmetician pe luna? Vreau raspunsuri sincere!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sa stii ca e din ce in ce mai cautata. Tot mai multe persoane se duc la salon pentru epilat, machiat pentru ocazii etc. Deci da, eu zic ca merita. Depinde acum si unde ajungi sa profesezi.
Succes!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca este cautata meseria de cosmeticiana!
saraiul este mcut, dar depinde de tine sa creasca, cu cat mai mai multa clientelea, cu atat creste salariul!
Nu inteleg ce intrebi prin "merita?"
Ce anume merita?
Daca tratezi orice munca stramband din nas, probabil ca vei ajunge sa stai acasa si sa astepti sa fii intretinuta, ca orice parazit care refuza sa se duca la munca daca salariul este mic, gandindu-se ca el este buricul pamantului si merita miliarde chiar fara sa munceasca, ca altfel nu merita nici sa se deplaseze pana acolo.
Vai de educatia voastra, unde Dumnezeu vedeti si auziti asta?
Orice salariu este bun, chiar si ala mic-mic, ca luati bani, nu dati si nici nu asteptati sa fiti intretinute!

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da cine te crezi draga? Cum iti permiti comunisto sa arunci vb din vant? Multe persoane ca tine există din pacate pe lumea asta cu prostia avansata printre care te aflii si tu impocrit-o!

| Mario1994 explică:

Cine te-a pus sa comentezi atat de sec Gretta? Nu ti-e rusine ceea ce vorbesti? Nesimtito! De unde stii ca noi tinerii asteptam sa fim intretinuti doar sau nu muncim? Spune desteapto! Eu am pus o intrebare simpla si sa stiu! Nu sa raspunzi sec! Sunt multi tineri care muncesc si mai bine decat tine cu aroganta ta ieftina!

| Wordofthat999999 a răspuns:

Stai ce ai tu cu mine? Nu era pentru tine era pentru AnaMaria50 sau Gretta cum ii se spune sau nu vezi bine?