| ProMaster112 a întrebat:

Buna! Daca sunt agent de paza la un ocol silvic si vine politia cu lemn confiscat si nu ma gaseste acolo ma poate sanctiona pe mine personal sau firma cu care lucrez?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de ce nu te-ar găsi?

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns:

1. Tu esti pus de firma sa pazest, tu raspunzi.
2. De ce lipsesti? Ca sa favorizezi infractorul?
Nu poti spune "nu sunt vinovat pentru ca am lipsit". Esti vinovat tocmai pentru ca ai lipsit.

| calinnefor123 a răspuns:

Caroce vine mentura da tu nu te teme iti freaca o amenda de ia ebal ce mult si lucrezi pana la 90 sa intorci zi paliubomu nu reusesti da tot normal macar mori in datorii iuhuuuu

| darrio2007 a răspuns (pentru calinnefor123):

Tu ai inteles ce ai scris, ca eu nu.