| NoemiJula12345 a întrebat:

Daca termin dreptul, as putea lucra in politie si ce anume? Trebuie sa urmez Academia de politie sau ceva cursuri dupa terminarea facultatii!? Multumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ValentinBa a răspuns:

Facultatea de drept nu facilitează direct angajarea în poliție. Poți aplica la jobul de procuror. Pentru poliție poți aplica atunci când încadrează din sursă externă, școala agenților de poliție iar pentru ofițer poliție neapărat Academia de poliție. Succes.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai putea lucra, daca se fac incadrari din sursa externa, indeplinesti conditiile cerute si reusesti la concursul pentru incadrare. Nu este nevoie sa mai faci Academia de Politie dupa facultatea de drept.
Daca vrei neaparat la politie atunci candideaza direct la Academia de Politie, n-are rost sa mai faci dreptul.