| ssilverrsstonee a întrebat:

Dintre facultatea de limbi straine (eng- fr) si cea de litere (ro- eng), care ar fi o alegere mai buna? (mai multe sanse sa-mi gasesc un job dupa ce termin).

Iar daca vreau sa lucrez in invatamant, trebuie sa mai urmez si alte cursuri dupa terminarea facultatii?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prima clar cu accent pe franceză sau orice altă limbă pentru că engleza e suprasaturată și o știu majoritatea

| RoCkKiD a răspuns:

Ambele sunt la fel, atat timp cat romana e prima limba nu e vreo diferenta.

Cat despre invatamant trebuie sa te inscrii si la modulul psihipedagogic in timpul facultatii. Dupa ce termini dai titularizarea si aia e. Dar nu e un job recoandabil, salariul e extrem de mic si sigur o sa te trimita pe la un sat.