| Kitty2011 a întrebat:

Daca vreau sa fac mai departe geografie, economie sau nutritie si dietetica, sa continui sa fac matematica-informatica sau sa ma transfer la stiinte ale naturii ca oricum informatica nu e tocmai preferata mea? Ma gandesc cel mai mult la economie, asta cuprinzand in special partea de marketing & relatii publice, deoarece stiu ca e cu matematica si poate M1 imi va fi mai de ajutor la admitere.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| florina15 a răspuns:

Salut! La profiulul economic faci M2 nu M1, dar profilul ar trebui sa ti-l alegi in functie de ce meserie iti alegi si de ce iti place.Trebuie sa te gandesti din timp foarte bine pentru a avea un viitor cat bun.Eu sunt la bio-chimie si fac M1 dar vantajul e ca pot sa merg la orice facultate, cred si de la mate-info la fel.Dar nu uita mergi pe ceea ce iti place si in domeniul in care te pricepi.