| anonim_4396 a întrebat:

De cand eram mai mica ma fascinau toate chestiile astea legate de mintea omului, subconstient, hipnoza chestii din astea.Acum vreau sa devin pshiholog pentru a intelege si mai bine toate astea.Problema e ca parintii si multi altii imi zic ca ar trebui sa aleg altceva pentru ca nu se castiga bine din meseria asta, dar mie imi place foarte mult. M-am gandit si la alte optiuni dar nu prea mai gasesc alta meserie pe placul meu. Poate jurnalism.Va rog dati-mi niste sfaturi. ce sa fac? sa raman cu psihologia sau sa caut alta meserie? Daca as deveni psiholog as avea mai mult succes in afara tarii?
P. S.:Acum trec in clasa a 9-a si stiu ca poate ziceti ca in 4 ani am tot timpul sa ma razgandesc dar nu o voi face pentru ca asa visez de mica
FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| GunsRoses a răspuns:

Salut! Si eu trec tot in clasa a noua si tot psiholog vreau sa devinbig grin In privinta deciziei pe care trebuie sa o iei, parerea mea este ca important e sa iti placa ceea ce faci pentru ca altfel devine un chin sa mergi la serviciu si odata ce iti place ce faci, banii nu devin o problema majora. Si cred ca da, ai avea mai mult succes in afara tarii cu meseria de psihologhappy

2 răspunsuri:
| AdRiAn_9543 a răspuns:

Urmeaza-ti visul si numai baga in seama alte voci!

| giurgiuana a răspuns:

Uite RzZ eu cred ca nu o sa te hotarasti sa iei alta slujba. Eu zic sa le spui parintilor ca asta iti place.Si eu mai cred ca tu daca esti asa fascinanta de mica sa ramai cu PSHOLOGIA!