| Maria34567 a întrebat:

Buna!
Desi am fost admisa la o facultate pe loc bugetat in iulie, eu inca nu sunt considerata studenta lor nu?
Adica, anul bugetat si faptul ca sunt studenta lor devin valabile in momentul in care incepe anul universitar, nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa inscriere devii viitor student si esti pe deplin dupa inceperea anului universitar.

| Maria34567 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu cred ca este vreo problema daca am zis ca n am studii superioare la inscrierea de acum. Ca practic nu am desi am documentele la prima facultate din sesiunea de vara, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Maria34567):

Sigur ca nu este nici o problema, inca n-ai urmat nici un an la vreo facultate. Te-au intrebat deoarece poti face doar o singura facultate pe loc bugetat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai confirmat locul la facultate?

| Maria34567 explică (pentru Violleta2022):

Da
Si m-am inscris la alta facultate acum in sesiunea din toamna si ma puneau sa completez daca am studii superioare... si am completat ca nu, pentru ca inca nu sunt anul 1 si inca nu s-a consumat anul bugetat.

| mi25 a răspuns (pentru Maria34567):

Chiar daca esti studenta, nu ai studii superioare. Studiile superioare ai atunci cand ai patalamaua de absolvire la mana.

| ReddY25 a răspuns:

Presupun că da