| Dyalema a întrebat:

Bună dimineața! Dacă doresc sa ma înscriu la 3 profiluri în cadrul aceleași facultăți, trebuie sa plătesc pentru fiecare taxa de înscriere? De exemplu: psihologie, asistență socială și inginerie alimentară. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-e greu să cred că aveți ingineria și psihologia în aceeași facultate, poate vrei să zici universitate.

Dacă sunt 3 facultăți diferite, sunt 3 taxe diferite.

În mod normal ai o singură taxă de plătit pentru toate cele 3-5 specializări/programe/profiluri pe care le are facultatea X, dar unele facultăți taxează diferit.

Așa că nu te lua după noi, scormonește site-ul universității.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa platesti taxa de inscriere la fiecare facultate sau profil la care te inscrii.