| Nimeni20192018 a întrebat:

Doar cu Profesionala as putea sa imi fac sperante de a deveni Militar in Armata? Ms

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru angajarea ca SGP se cer doar 10 clase, asa ca te poti angaja si cu profesionala, bineinteles daca indeplinesti toate conditiile cerute.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te poti angaja ca soldat-gradat, cu 10 clase.
Iar daca profesia pe care o inveti la scoala este necesara armatei, poti incerca sa te angajezi ca si personal tehnic ("maistru militar").

| Celcestietot a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa ai diploma de BAC.

| Salontanul a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu prea stii tot! laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Salontanul):

Bine ca sti tu sad sad sad.

| Salontanul a răspuns (pentru Celcestietot):

Corect! Dar eu nu m-am laudat ca stiu tot. Sunt altii care au impresii de astea. Dar este numai impresia.

| Celcestietot a răspuns (pentru Salontanul):

Sper ca nu este referire la numele meu, desi cred ca este. Oricum, ce trebuia sa ma supar sau? Este un nume de user, ce trebuia sa ma cheme Satana?