| Manuellllaa a întrebat:

Bună dragii mei.

Desi am 18 ani, ma gandesc la viitorul meu si la meseria pe care vreau s-o am.
Am invatat de la familia mea ca pe langa locul de munca pe care o sa-l aleg si am sa ma axez pe "Contabilitate-Finante -banci", as dori sa-mi mai aleg o meserie pana sa ma perfectionez.
De la 15 ani am descoperit dintr-o prostie ca imi place sa coafez si sa fac diverse coafuri, ador sa ma joc cu parul, as dori sa fac o scoala de hair stylist, as dori sa primesc si sfaturi de la dumneavoastra in legatura cu meseria asta.

V-oi ce meserie a-ti dorii sa aveti?

Fundăă!

3 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Stiu ca s-ar putea sa para prostesc vreau sa devin DJ pentru ca imi place muzica de acest gen.

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te concentrezi pe profesia ta, pentru ca daca te incurci cu coafatul si alte nebunii nu o sa iti mai ramana timp. Trebuie sa tragi tare in domeniul pe care ti l-ai ales, pentru ca stii si tu cat de multe persoane termina aceasta facultate, in comparatie cu locurile de munca disponibile. Daca nu esti printre cei mai buni, mai bine ramai doar cu coafatul. S-ar putea sa castigi mai multi bani asa.
Daca tot vrei, termina prima data facultatea si dupa apuca-te de alte chestii, daca mai ai cheful de acum. Nu te opreste nimeni.
Eu vreau sa fiu inginer programator.

| ChristinneK a răspuns:

Si eu am tot 18 ani si sunt in cautarea unor lucruri noi.Am inceput prin niste simple machiaje pe care le faceam unor prietene cand aveau vreun eveniment si imi placea foarte mult apoi ma prosteam cu placa si mi-am facut niste bucle superbe apoi incercam pe parul sorei mele coafuri simple acum inca incerc sa perfectionez ceea ce fac apoi iar mi-a venit sa imi fac unghiile si am cautat pe net cateva modele si mi-au iesit bine cu toate astea sunt in cautarea unui hobby care sa ma reprezinte, cat despre facultate eu m-am decis sa dau la medicina la farmacie sau asistenta medicala e ceva frumos cred eu.Chiar si asa noua fetelor nu ne strica o munca pe care sa o facem acasa cum te pricepi la coafat, poti de asemenea sa vorbesti cu o coafeza care o cunosti sa te invete si in acelasi timp iti poti vedea si de facultate sau, te inspiri dupa net cauti tutoriale care sa te invete, nici eu nu m-am decis ce sa fac pe viitor insa stiu ca o sa am un loc de munca iar acasa o sa fac una dinte cele 3 lucruri machiaj, coafura sau unghii un ban in plus nu strica niciodata nu? Imi face placere cand vad o femeie frumoasa si imi creste sufletul cand vad ca sunt multumite prietenele mele de un machiaj chiar daca nu e profesionist. E frumos daca iti place sa coafezi e un lucru pe care multe fete isi doresc sa il practice si nu au acel strop de talent de care au nevoie insa tu il ai, asa ca nu te lasa.