| Lolodr99 a întrebat:

Salutare, lucrez de 3 saptamani la un job de la care vreau sa plec. Pe 15 dec ar trebui sa imi vina cardul cu bonuri de masa. Intrebarea e: daca plec acum are angajatorul obligatia sa imi dea bonurile de masa pe zilele lucrate? Sau trebuie sa astept pana pe 15 ca sa imi vina cardul casa primesc vreun bon?
Tin sa mentionez ca in contract nu scrie nimic de bonuri de masa, si stiu ca daca sunt in perioada de proba pot pleca fara preaviz.
Multumesc anticipat! Dau funda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa te plateasca si sa-ti dea tichetele pentru perioada lucrata, bineinteles daca acorda tichete de masa la salariati.

| Lolodr99 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns, se dau bonuri de 600 lei la program de 2 cu 2 zile, care sincer nu inteleg cum se ajunge la 600 daca eu lucrez cam 15 zile pe luna, 30x15 e 450, si am auzit ca tot sunt probleme cu ele ba intarzie ba nu ajung cardurile la timp.

| sierra1 a răspuns:

"sa astept pana pe 15 ca sa imi vina cardul casa primesc vreun bon?"

stai și tu 1 lună intreagă că n-o fi foc! Sau pleci și gata dar fără bonurile alea