| izabelaaa21 a întrebat:

As vrea sa plec sa lucrez in strainatate, sa fiu pe banii mei.Cum as putea pleca fara sa ma risc sa ajung cine stie pe unde?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te duci la Forțele de Muncă de la tine din localitate și vezi ofertele de muncă pentru străinătate.
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Cel mai bine dacă ai rude sau prieteni apropiaţi, să ai la cine să tragi pentru început.Multă baftă!

| neutrino a răspuns:

Fara risc nu se poate, asa ca stai acasa.

| LolaLollita a răspuns:

Un risc va fi indiferent de modalitatea prin care vei pleca. Fiind fata insa, riscul e mai ridicat. Ar fi bine daca ai avea cunostinte care au plecat si te pot ajuta. Daca nu, cauta o agentie serioasa, informeaza-te foarte bine in legatura cu ea. Nu lua o decizie pe moment.

| PotatoMustDie a răspuns:

Daca ai o facultate buna nu cred ca ai de de sa iti faci griji.

| backinmylife a răspuns:

In belgia sau Germania e de munca acum...italia si Spania sa nu te duci ca e mort tot! in belgia poti gasi postul de camerista la hotel, la fel si in Germania dar mai greu cu limba in Germania, avand in vedere ca in belgia sunt mai mult straini si se vorbesc doua limbi olandeza(flamanda)si franceza in unele zone dar ces mai populara intalnita e engleza avand in vedere ca is multi straini veniti cu studii sau afaceri etc.