| Andreea19Alina a întrebat:

Este cineva aici care a urmat paralel atat cursurile unei facultati cat si a unei scoli postliceale? Ati putut sa le finalizati pe amandoua?

3 răspunsuri:
| Ohaithar a răspuns:

Se pot urma două facultăți în paralel. Cel mai important e să te ții tare de amândouă. Eu am lucrat și am făcut facultate simultan. Am avut o colegă care a făcut facultate, postliceală și a și lucrat. Se poate, dar va trebui să renunți la viața socială.

| Andreea19Alina explică (pentru Ohaithar):

Multumesc pentru raspuns. Atata timp cat ma implinesc pe plan profesional, viata personala nu este importanta.

| Ohaithar a răspuns (pentru Andreea19Alina):

Nu recomand, vei fi epuizată profesional, și dezamăgită emoțional. Cel mai bine e să îți petreci puținul timp liber cât mai bine, cu prieteni cu care te poți distra. Dar e bine să îți faci un program la chestiile alea. Știi tu... alea pe care le pui pe perete. Așa vei ști sigur ce ai de făcut oricând. Chiar dacă zici că știi, sari peste un pas dimineața când te pregătești.