| bibix3 a întrebat:

Este cineva la usamv la horticultura in Bucuresti sau a terminat cineva? Cum e? Aveti succes cu diplomele pentru angajare? Multumesc

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

în general, succesul cu diploma obținută la absolvirea unui program depinde de mai mulți factori, cum ar fi abilitățile și cunoștințele dobândite, experiența de muncă, abilitățile de comunicare și interpersonale, precum și de condițiile economice și de piața forței de muncă din momentul respectiv. În general, o diplomă de absolvire poate fi un avantaj atunci când se aplică pentru locuri de muncă în domeniul horticulturii, însă nu este singurul factor care contează. Este important să acumulezi și experiență practică, să-ți dezvolți abilitățile și să-ți menții cunoștințele actualizate, pentru a avea succes în carieră.