| PussicatDolls a întrebat:

Bunabatting eyelashes
Eu imi doresc sa fiu doctor. happy
Sunt pregatita sa invat zi si noaptebatting eyelashes
Dar am de ales intre Cardiolog, anestezist sau Chirurg estetician happy
Voi ce ma sfatuiti?
big grin
Multumesc! :*

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa urmezi o facultate de medicina, abia apoi se face specializarea si ai timp de 6 ani sa tot alegi. Toate trei specializarile sunt cautate. Succes si numai bine!

| MihaelaDart a răspuns:

Urmezi facultatea de medicina timp de 6 ani unde in acesti ani iti alegi specializarea dorita, dupa care rezidentiatul alti 3-4 ani si dupa asta poti sa-ti cauti un loc de munca! Medicina nu este atat de usoara! Oricum bafta ince ti-ai propus sa faci!

| Dana211 a răspuns:

Eu zic intai sa intri la facultate si dupa sa te gandesti la asa ceva. Am avut o multime de colegi asa ca tine in anul I la inceput si dupa un semestru s-au lasat de facultate ca "nu e de ei". Tu (daca e adevarata data nasterii) nici bacul nu l-ai dat si mai ai destul pana il dai asa ca nu te mai gandi la ce fel de medic vrei sa fi in conditiile in care nici liceul nu l-ai terminat.Si nu iti zic toate astea cu rautate ci pentru a te aduce cu picioarele pe pamant pentru ca nu e asa roz totul cu crezi tu. Si te pot asigura ca in situatia ta nu ai nimic de ales. Probabil ai vrut sa scrii "as vrea sa devin"

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Pai nu stiu ce iti doresti tu mai muult happy incearca sa aflii cat mai multe despre aceste 3 alegeri si cand vei stii tot despre fiecare iti vei putea alege!happy mult sucess!

| Motanul239 a răspuns:

Eu nu prea suport sangele deci partea cu chirurg cade sigur.Eu unul as alege cardiolog sa anestezist.

| Renes a răspuns:

Mh, eu cred ca as alege Cardiolog, mi se pare cea mai inteleapta, si cea mai folositoare fiindca e specializata in bolile de inima, insa daca vrei multi bani te poti face Chirurg, dar cum iti face tie placere iti alegi meseria.
Ti-am zis, eu as opta pentru Cardiolog.

Bafta!

| crisiss a răspuns:

Cu siguranta cei mai multi bani iai obtine din profesia de estetician deoarece e lucru de finete si de precizie iar acestea costa

| tweety96 a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult sa devii
vezi avantajele si dezavantaleje fiecarei meserii si atunci poate te vei decide mai usor
spor si succes orice ai alege:*:*

| tweety96 a răspuns:

Sunt frumoase toate, dar i-a si vezi la fiecare avantajele si dezavantajele si poate te vei hotari mai usor
succes si spor orice ai alege:*:*

| Euuw a răspuns:

Chirurg esteticianlove struck
mama lucreaza cu un cardoilog si nu e cine stie ce. anestezist ..la fel asa ca ramane chirurg esteticianlove struck plus ca faci lumea fericita:p

| RobinWalker a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa faci ce iti place si sa faci in acelasi timp multi bani fa-te Chirurg Estetician. In schimb, daca iti place medicina si astepti doar satisfactii in sufletul tau si esti pregatita sa nu fi platita asa cum merita doctorii, poti sa alegi oricare din celelalte doua ramuri!
Fa ce iti spune sufletul ca sa nu regreti mai tarziu! kiss

| fordkiller a răspuns:

Anestezist.E mai usor. Poate ajungi ca Bacalbasa.