| Lalala_1767 a întrebat:

eu sunt in clasa a a8a si vreau sa merg la profil stiinte sociale.
si as vrea sa stiu cam ce cariera poti avea din astea.
Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| gloria_1375 a răspuns:

Subdomenii generale ale științelor sociale sunt:
Istorie, Lingvistică, Management, Științe politice, Psihologie, Sociologie, Antropologie, Economie, Educație

3 răspunsuri:
| vazelin a răspuns:

Sa nu crezi ca daca mergi la o anumita ramura la liceu nu vei putea merge la alta dupa liceu! aici toti gresiti! orice liceu ai face poti dupa aceea sa mergi unde vrei... mai putin la informatica daca nu faci!

| Lalala_1767 explică:

Stiu. dar din cate stiu eu se face engleza mai multa.
si de aceea vreau sa merg aici

| boynr1 a răspuns:

Pai la stiinte sociale din cate stiu eu faci istorie, geografie...