| ѕოiℓε01 a întrebat:

sunt calasa a - 8-a si vreau sa dau la un profil uman insa nu stiu la ce sa ma duc. La filologie sau la stiinte sociale? Care e mai bun dintre profile? Eu as vrea sa urmez o cariera de psiholog.

Răspuns Câştigător
| vvulp a răspuns:

Eu dau in vara la psihologie si am facut filologie. teoretic totusi stiintele sociale sunt mai potrivite pentru ca ai mai multe ore de psihologie(desi se face doar in clasa a10-a).si la stiinte sociale sunt de obicei cele mai mari medii(cel putin la mine in oras asa e) si o sa-ti trebuiasca daca te hotarasti sa dai la o facultate cu admitere pe dosar.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe științe sociale! Mult succes.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Daca vrei sa devii psiholog, dai la stiinte sociale happy

bye-bye

| 1Mihai1 a răspuns:

Ştiinţe sociale.