| AntonelaCK a întrebat:

Eu sunt la o postliceala sanitara.
Ideea e ca dupa ce termin, as vrea sa ma angajez pe SMURD. Insa, nu prea stiu daca inaltimea conteaza laughing
Sunt mai mica de inaltime, insa ma gandesc ca eu fiind asistent ( si nu pompier ) nu se ia in considerare.
Ce parere aveti? sad

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu conteaza inaltimea. Se fac niste cursuri, se da un examen si apoi te angajeaza

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=smurd+conditii+de+angajare
http://shorturl.at/hvR19

nici la pompieri nu mai conteaza:
http://shorturl.at/fnos4
"Ordinul 144/2017 al MAI: fără limită de vârstă și înălțime la admiterea în școlile de poliție, pompieri și jandarmi. Probe noi la testarea aptitudinilor fizice"

| Iote a răspuns:

Nu conteaza deloc inaltimea. Doar sa rezisti la stres, efort, in cazuri extreme si la foame sau frig. Succes!

| UNkF a răspuns:

Tu o sa fii incadrata ca personal civil, nu conteaza inaltimea, nu cred ca conteaza nici la pompieri.
P.s Esti la postliceala in Bucuresti? Poti sa imi spui si mie cum e? Ca pe viitor as face si eu o postliceala tot pentru SMURD.