| curiosu1095 a întrebat:

Sunt clasa a XII-a si m-am hotarat sa devin asistent medical. Ce parere aveti de o postliceala sanitara? Sau pot face vreo facultate la distanta tot in domeniul asta?

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Faci postliceala si pleci afara.E meserie cautata.

| curiosu1095 explică (pentru viotedy):

E recunoscuta cum e si facultatea?

| viotedy a răspuns (pentru curiosu1095):

Faci o posliceala care e acreditata si e recunoscuta diploma in toate tarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La diatanta in domeniu nu iti recomand.
Uite cum as proceda eu. Mai intai m-as asigura ca asta este ceea ce ma face pe mine implinit sufletste(sa ajut oamenii in acest mod), am vocatie etc.
As da un "test" de unde sa reiasa aptitudinile care ma redomanda pentru un anume job(practic sa descoperi punctele tale forte, cailtati, vocatii etc) nu ar trebui sa fie scump cursul. Firme care fac asta sunt destule, din cate stiam extrem treining ar fi una dintre firme.
Succes.

| 19adrian19 a răspuns:

Stai incet sa ajungi in clasa a XIII-a si apoi gandeste-te la ce liceu mergi. Ai examene si BACU, apoi vine facultatea. Sfatul meu nu te lasa de invatat da tot ce poti. big grin

| curiosu1095 explică (pentru 19adrian19):

Pai sunt deja a 12-a daca nu ai inteles.