| Nedelcu_Alex_2002 a întrebat:

Buna eu vreau sa devin politist eu sunt pe numele mamei, iar tata a murit nu earam pe numele lui, daca el a facut puscarie eu pot deveni politist mentionez nu sunt in nume cu el.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu contează ce nume ai - dacă îndeplinești condițiile legale, poți deveni polițist fără nicio problemă.
Nicăieri nu scrie ceva despre părinți; nu ei vor să ajungă polițiști, ci tu. Deci e vorba despre tine. Dacă *TU* ai cazier - e clar că nu poți. Dacă nu ai, poți foarte bine să te dedici carierei de om al legii.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa devii politist, va trebuii ca ambii parinti sa fie verificati de Politie, pentru caziere si trecut suspicios. Bineinteles ca si tatal tau va fi verificat, chiar daca nu erai trecut pe numele lui, banuiesc ca erai mentionat in certificatul de nastere, deci, verfiicare trebuie sa se faca pentru amandoi parintii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru utilizatorul Gretta, decat sa spuneti prostii, mai bine nu o mai faceti. Odata ce nu este trecut numele tatalui in certificatul de nastere, ce treaba mai are verificarea tatalui?