| DumniezauPacatos a întrebat:

Ce cerinte trebuie sa am sa pot deveni politist? Am 18 ani, 6 clase, 1, 65 inaltime, 86kg imi place sa ma joc pe calculator da vreau sa devin politist, ce fac?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termini gimnaziul, apoi liceul, obtii diploma de bacalaureat si apoi, daca indeplinesti toate conditiile de a candida, reusesti la admitere si la examenul de terminare a unei scoli de politie poti ajunge politist.

| Feri5 a răspuns:

Ai înălțimea prea mică și greutatea prea mare. Îți trebuie minimum 1, 70 m dacă vrei să ajungi polițist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feri5):

Nu se mai tine cont de inaltime, se da doar traseu

| t030r a răspuns:

In primul rand nu cred ca vei putea gasi un loc de munca ( ma refer aici la munca de jos ) fara 10 clase, pentru a deveni politist trebuie sa ai diploma de 12 clase+bac, inaltimea de peste 1.70 si trebuie sa faci analize la ochi ca daca nu vezi bine iti respinge dosarul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru t030r):

Bai fratilor, s-a scos inaltimea de 2 ani