| Sebi141996 a întrebat:

Buna Grup. Am și eu întrebare. Am realizat ceva uimitor in viața mea ceea ce nu credeam ca se poate adică aceea de a avea voce. M-am înregistrat am trimis la prieten mi-au spus ca am voce dar trebuie sa exersez mult. Problema este când încep sa schimb ritmul mi se îmbârligă limba parca și îmi amorțește maxilarul de ce? Ar trebuie sa ma îngrijoreze asta

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prietenii nu-ti vor spune niciodata adevarul, pentru ca nu te pot umilii. dar faptul ca au mentionat ca "trebuie exersat mult" inseamna ca vocea ca nu ai nici o treaba cu muzica, esti departe tare!
Ca sa te convingi de realitate, mergi la un centru de muzica si roaga un profesor sa te testeze!
Nu uita: prietenii nu iti vor spune niciodata adevarul, ca sa nu te umileasca!

| Sebi141996 explică (pentru Violleta2022):

Nu am trimis doar la prieteni ci și la străini și le-a plăcutwinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebi141996):

Da-ne un link si iti spunem si noi daca esti bun sau mai trebuiesti polizat.

| Sebi141996 explică (pentru Violleta2022):

Încă nu l-am pus pe YouTube încă este in prelucrare. Am doar audio

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebi141996):

Pai, doar audio ne trebuie, sa te auzim!

| Sebi141996 explică (pentru Violleta2022):

Ok precizez
ca este prima oara cant cant si inregistrez, recunosc ca m-am incurcat
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Seby/My%20Documents/Downloads/Pop.m4a

| kta1999 a răspuns:

Trebuie să exersezi mult, in special îți trebuie un profesor de canto, nu poți învață de unul singur.Mult succes în continuare.

| Av3nTuRi3r a răspuns:

Nu. E ok. Nu ai practica. Incearca sa faci vocalize inainte de a canta, si iti mai dau un sfat : vizioneaza videoclipul lui sia cand canta live titanium si vezi daca poti sa flexezi vocea asa ca ea. Daca poti face acele flexari de voce cu incalzite, intr adevar ai voce si ai putea avea si o cariera din asta.

Funda?

| Torinos a răspuns:

Pentru trebuie sa exersezi mult!
incearca sa te abati mai mult pe schimbare ritmului si o sa vazi ca intr-un final o sa reusesti!

| Sebi141996 explică (pentru Torinos):

Mulțumesc. Mi-am făcut un plan in fiecare zi sa exersez. Am sa pun pe YouTube. Dar deocamdată dar rap reușesc sa cant. Știu ca îmi trebuie un profesor deoarece nu reușesc de unul singur.