| TophNara a întrebat:

Bună!
Îmi doresc foarte mult să urmez facultatea de limbi stăine și să aprofundez spaniola.
Ce meserii aș avea la dispoziție după terminarea facultății, ținând cont ca urmeaza să termin profilul pedagogic?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil doar translator, fiindca in Romania nu se preda spaniola in scoli, iar profilul pedagogic de la liceu nu are importanta dupa terminarea unei facultati de lb straine, cu subiect de studiu spaniola.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai te poti orienta catre catedra: sa predai dacă tot ai modulul făcut. Ori traducător. Acum depinde ce iti place și ție.

| existential a răspuns:

Profesor, traducator sau poate vei juca intr-o telenovela happy

| mariusfacatoruldemagii a răspuns:

Inginer auto

| Cosminel2002 a răspuns:

Însoțitor de zbor, translator, ghid turistic

| adrielaa1 a răspuns:

In Spania la capsuni