| Rapunzezel a întrebat:

Buna,
Imi doresc sa ma angajez la un magazin chinezesc si nu am habar daca se lucreaza in ture sau nu... Din experienta voastra sau din ce ati auzit voi -daca un magazin este deschis sa zicem intre 9-19, atunci angajatii de acolo lucreaza de la 9-17 si cei din schimbul doi lucreaza intre 11-19... sau cum? Deci asta este intrebarea mea: exista ture la un magazin care este deschis intre orele 9-19? (Eu lucrez de cativa ani intre 7-15 si tare mult mi-ar placea sa nu ma mai trezesc la 5:30 in fiecare dimineata si de asemenea m-as bucura tare sa fiu libera in unele dimineti ca sa pot sa-mi rezolv din treburi. Iar la un supermarket nu as vrea pentru ca au program pana la 10-11 seara si mi se pare prea tarziu) Scuze daca m-am lungit prea mult. Sarbatori fericite!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate la mall e intre 9-17

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de magazin si de seful sau patronul lui. unii iti pot cere sa lucrezi 2-3 zile luni, altii te vor chema din bucati. Trebuie doar sa discuti cu seful de magazin.
daca progarmul magazinului este de la 9 la 19, fii sigura ca, progarmul de lucru al angajatilor incepe la 8 si se termina la ora 20, pentru ca necesita aranjatul marfii pe raft, spalatul pe jos samd.

| Adi88 a răspuns:

Eu am trecut pe langa un magazin chinezesc si era acolo un anunt legat de angajare cu program da scria in chineza laughing