| BadCliché a întrebat:

Imi place foarte mult sa scriu, sa compun diverse povesti iar altii imi zic ca am o imaginatie bogata. Am scris un fel de mini-romane si le-am dat profesoarelor mele de lb. romana si au zis ca sunt superbe. Ce as putea face, sa devin scriitoare? [13 ani]

Răspuns Câştigător
| MuzicChristinaaa a răspuns:

Buna! De ce nu propui profei de romana sa se faca un concurs cu povesti? Povestea castigatoare o sa devina o carte. Adica si eu scriu dar nu prea imi place. Prefer muzica big grin. Dar daca as fi in locul tau as propune un concurs

5 răspunsuri:
| lookingforlove a răspuns:

Salut

| DamiPapucii a răspuns:

Pai
fa-ti conturi pe youtube,twity etc si in primul rand mergi la multe concursuri organizate de scoala, sau de localitate, judet sau concursuri mai mari cum ar fi Romani aau talent.

| BadCliché explică:

Ce-i drept,am mai mers la concursuri insa subiectele erau slabute. Spre exemplu,doi prieteni au publicat o carte. Am incercat sa iau legatura cu ei insa nu raspund. Mi-ar trebui o persoana priceputa ca sa zic asa la scris, sa imi dea sfaturi, ideei thinking

| crisu2012 a răspuns:

Daca ai talent, de ce nu?
Si eu am o colega in aceeasi situatie si am sfatuit-o acelasi lucrutongueublicati-le.Cititorii vor decide daca sunteti scriitoare cu adevarat.

| kosmy_8917 a răspuns:

Sa incerci sa iti publici acele mini-romane, sau sa iti faci un blog si sa le pui acolo.Scz doar atat stiu.sad