| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti spune si mie la ce profil la liceu trebuie sa dau pentru a deveni procuror criminalist, ce facultate urmez si cu ce se ocupa un procuror criminalist. Cati ani de facultate fac? Este grea aceasta meserie? etc

Răspuns Câştigător
| stefangs a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la un liceu anume poti sa urmezi orice liceu... facultatea conteaza dupa ce termini liceul trebuie sa dai la facultatea de drept faci 4 ani de facultate iar daca vrei sa ai un post de procuror asigurat te mai duci si mai faci 2 ani de I. N. M. Dupa te va repartiza undeva in tara daca urmezi I. N. M-ul. Ce face procurorul criminalist? Pai procurorul criminalist este acela care investigeaza omoruri crime etc...Despre meserie daca e grea? Asta depinde de fiecare om cum i se pare. Sper ca te-am ajutat (fundita )?