| geoburndragon a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa ajungi procuror criminalist? (ce liceu, facultate trebuie sa urmez)? Ce parere aveti despre aceasta meserie?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

In principiu, ca sa fi procuror, iti dai seama ce fel de om trebuie sa fi... ca sa cauti sa acuzi mereu pe cineva, si sa-i pui in carca ani de puscarie mi se pare ca trebuie sa fi extraordinar de parsiv.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sa urmezi pasii : liceu->facultate de drept ->institut de magistratura->procuror( sau judecator daca doresti ).Cu meseria asta nu ramai cu diploma-n sertar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ce vremuri traim in ziua de azi in Romania! Daca ai fi pus in situatia de a acuza pe cineva nevinovat ca sa scape altul plin de mizerii, ce ai face? Numele meseriei gadila placut urechile, filmele politiste prezinta totul intr-o aura eroica si misterioasa. Insa nu uita ca realitatea e cu totul alta, din pacate. Ti-au raspuns bine si IMC90 si Alessia 5158.