| Butterflyaly a întrebat:

Buna
Ce liceu trebuie sa urmez si ce facultati trebuie sa fac pentru a deveni procuror?
Si cu ce se ocupa un procuror? ...Adica ce face el?

6 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Pai trebuie sa urmezi profilul de stiinte sociale, si facultatea de drept, procurorul e avocatul care acuza.

| DNSK a răspuns:

Cum zice MarYan00, da exact..iti place cum suna?

| MarYan00 a răspuns:

Intrebare intrebatoare: "la ce vrei sa te faci procuror, daca nu sti ce e ala?laughing)"

| JungleFish a răspuns:

MarYan00 are dreptate. Trebuie sa faci facultatea de Drept. Nu prea o sa iti ajute matematica ci o sa ai nevoie de romana asa ca nu de duce la un profil matematica in liceu. Nu cred ca trebuie sa intrebi asta aici.informeaza.te de pe bloguri, forumuri etc.