| andreea567890123 a întrebat:

In 2023 voi da admiterea pentru farmacie. Sunt puțini cei care candidează, credeti ca asa va rămâne si pana atunci? Dacă din cauza ca-s puțini care dau, vor crește salariile la farmacisti si vor fi mai mulți candidați?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vor fi cam tot atâți candidați, cam aceeași concurență la admitere.
Salariile farmaciștilor nu depind de stat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu o zic cu vreo atitudine denigratoare, dar poti mai mult decat atat.
Cu farmacia te vei chinui 5 ani intregi si grei ca apoi sa lucrezi intr-o farmacie si sa fii tratata ca o vanzatoare.

Am avut la facultatea care au terminat farmacia si s-au reprofilat pe informatica.

| Werrich a răspuns:

Nu știm ce se întâmplă mâine dar peste 3 ani?

| Geanina1107 a răspuns:

Hei, scuze de oftopic, ti-am vazut mesajul din privat dar nu iti pot raspunde, pentru ca ai rank-ul mai mare ca al meu, iar eu nu prea folosesc TPU laughing

| andreea567890123 explică (pentru Geanina1107):

Buna! Ce ai mai făcut? Ai făcut mate info la Galați până la urmă?

| 9Emanuelhg999 a răspuns:

Si, ai dat o?))

| andreea567890123 explică (pentru 9Emanuelhg999):

Bunaaa. Am depus dosar la facultatea de matematica informatica

| andreea567890123 explică (pentru 9Emanuelhg999):

Nu am mai dat la farma, m-am lămurit că nu merita deloc, salariu mic, munca multa