| anonim_4396 a întrebat:

intrebarea mea este. pentru a urma o profesie in radio gen sa emiti care este facultatea necesara? jurnalism?happy

6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, comunicatii (la politehnica).

| Cosmiinna a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Exista la poli asa ceva?straight face sau e o gluma proasta?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Cosmiinna):

Exista, si se face fizica multa. Tot ce tine de unde pentru telefoane, sateliti, antene tv s.a.m. tin de comunicatii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu neaparat! si intact-ul si scoala de televiziune vornicu pregateste pentru radio si tv! ca animator(e denumirea pentru cei care intra in direct) sau redactor de programe nu e obligatoriu jurnalismul. totul tine de dictie, tonalitate, de voce in general, de spontaneitate. jurnalismul iti ofera si alta portita:presa scrisa, nu neaparat audio-vizual!

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te inteleg, da pe mine nu ma intereseaza scrisul pe mine ma intereseaza audio intelegi tu? deci in concluzie facultatea de televiziune mi-ar fi pe plac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci, intact media sau scoala tudor vornicu. succes!