| Vasuke a întrebat:

La ce facultati mi-ati recomanda sa merg daca dau bacul la fizica?(Sunt profil mate info). Care facultati sunt foarte bune?

Răspuns Câştigător
| weloveit a răspuns:

Depinde si in ce oras ești. Poti da la facultatea de matematica-informatica, poti da la IT, la facultatea de fizica. Academia Navala, UMC, facultatea de inginerie. Sunt foarte multe.

| Vasuke explică (pentru weloveit):

Eu sunt din Suceava.As prefera facultati din Iasi, Cluj, Bucuresti.

| weloveit a răspuns (pentru Vasuke):

Du te la Cluj daca ai posibilitati, dupa aceea Iasi si Bucuresti. Ma refer sa alegi facultatile din orasele in ordine cronologica. Dupa parerea mea, Clujul e baza

| Vasuke explică (pentru weloveit):

La Cluj ma gandeam si eu happy

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "foarte bune". Daca te referi la castiguri potentiale dupa, cele mai bine cotate sunt cele de informatica si inginerie. Daca te referi la calitatea actului de invatamant depinde de la universitate la universitate si de la specializare la specializare.