| Remeee a întrebat:

Sunt la profil da mate-info, si dau bacul din Romana, mate si Info/Biologie. Ce facultati mi-ati recomanda?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Depinde ce-ti place si ce vrei sa faci in viata. Asa, judecand la rece, doar dupa ce ai spus ai putea merge la Matematica, Informatica, ASE, Medicina veterinara, Medicina.Succes!

| Ronaleo a răspuns:

Poti sa-ti alegi orice facultate vrei, indiferent de profilul din liceu, insa daca esti la mate-info banuiesc ca iti place destul de mult informatica, deci ar trebui sa o iei pe aceasta cale. Si eu sunt la mate-info, intensiv info in clasa a 10-a si eu la facultatea de info ma voi duce. Succes!