| SetYourselfFree a întrebat:

La master se poate lucra cu program full time astfel încât să mai ai timp si de invatat si sa fii prezent la majoritatea cursurilor?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur, raspund din experienta. Dar acum depinde si de fiecare master in parte. In cazul meu si in cazul univeristatii mele, profesorii au inteles asta, au mutat mereu orele seara (dupa ora 16) astfel incat fiecare sa poata ajunge. Plus ca nu mergi oricum la toate.

Iar pe langa asta se adauga si lucrul full time. Dar important este sa ai si timp liber pentru tinewinking

Succes!

| J0B0MAT a răspuns:

De acord cu ce s-a spus mai sus.

| Furnicuta000 a răspuns:

Majoritatea care sunt la master lucreaza. De asta cursurile sunt puse cat mai tarziu posibil, anumiti profi chiar fac sedinte de recuperare sambata pentru cine nu a putut ajunge toata saptamana. Depinde si de facultate si prof. Eu asta am vazut la o facultate de stat foarte bine cotata. Anii de licenta erau cei mai grei si anii de master erau lejeri. Dar la unele facultati e invers

| goguPatent a răspuns:

Majoritatea studentilor la master lucreaza full time.
orele sunt de obicei puse in asa fel inca sa fie posibil acest lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu aveam ore foarte tarziu si job full-time si te poti descurca foarte bine. Succes!